šššššFilm je nově První řada

Produkční společnost šššššFilm je nově První řada. Změna názvu reflektuje novou etapu společnosti, kterou v únoru 2021 založil v Hudlicích režisér, producent, scenárista a hudební skladatel Šimon Holý.

Společnost šššššFilm jsme zakládali při tvorbě mého režijního debutu Zrcadla ve tmě. S obrovským nasazením štábu a minimálním rozpočtem se nám během prvních dvou let podařilo natočit nejen Zrcadla ve tmě, ale i film A pak přišla láska… Při výrobě těchto filmů jsme nasbírali cenné zkušenosti, které nyní chceme zúročit a rozšířit naše aktivity. Naším cílem je mimo jiné producentsky podporovat talentované tvůrce a tvůrkyně, kteří přicházejí s inovativními, aktuálními a divácky zajímavými tématy. I to pro mě reflektuje nový název První řada,“ říká Šimon Holý.

Do okruhu spolupracovníků společnosti První řada se přidávají nové posily: Anna Lísalová a Kateřina Dvořáková, filmové profesionálky, které za sebou mají řadu let zkušeností ve filmovém průmyslu. Absolventka katedry produkce na FAMU Anna Lísalová se podílela na úspěšných studentských filmech Michala Hogenauera (Tambylles, 2011), Tomáše Kleina (Retriever, 2014) nebo Jana Šípka (Tlačítka bdělosti, 2016).  Ve společnosti Aerofilms pracovala jako hlavní programistka a koordinovala několik projektů zaměřených na práci s publikem. S Aerofilms spolupracuje i na produkci vlastního obsahu (Svéráz českého rybolovu, Prezidentka) a je ředitelkou pražského kina Přítomnost. Ve společnosti První řada nyní vyvíjí režijní debut Sary Venclovské K smrti šťastná. „První řadu v kině běžně nevyhledávám. Vždy si sedám jemně opodál a tak se moc těším, kam mě tohle ‚přesednutí‘ zavede. Doufám, že ke svěžím projektům, na kterých bude radost pracovat.“

Kateřina Dvořáková sedm let pracovala v distribuční společnosti Aerofilms, kde měla na starosti PR a vedla marketingové kampaně k filmům. Jako dramaturgyně se podílela na programu festivalu Mezipatra, pro postprodukční studio PFX pracovala jako production manager. Aktuálně spolupracuje s MFF Karlovy Vary, kde se stará o mezinárodní PR. Ve společnosti První řada se podílí na vývoji snímku scenáristky Elizavety Nagibiny a režiséra Pavla Noska Jizvy. „První řada pro mě doteď znamenala hlavně oblíbené místo v kině: co nejblíže plátnu, jak jen to je možné. V produkční společnosti První řada chci pracovat na projektech, které tepou životem a vyprávějí o věcech, jež jsou pro tvůrce a tvůrkyně zásadní. Ať už kvůli tomu, že se týkají velkých společenských otázek, nebo kvůli tomu, že vypráví intimní příběh blízký jejich srdci,“ říká Dvořáková.


První řada

cs/en